Bilişim Danışmanlık Hizmetleri

Bilişim danışmanlık hizmetleri konulu makalemize başlarken, aslında hepimizin bir bilgi işleme aracı ile bağdaştırdığımız bilişim kelimesinin tanımına değinmek konuyu anlamak bakımından önemli olacaktır.

Bilişim nedir sorusuna verilebilecek en doğru ve kısa cevaplardan biri şu şekilde önerilebilir;

Bilişim nedir?

Bilgi üretmek, dağıtmak, yayınlamak ve paylaşmak için oluşturulmuş, somut-soyut kavram ve objeler üzerine inşa edilmiş, sürekli evrimleşip gelişen bilgi ağı sistemidir.

Bilişim danışmanlık hizmetlerini de yukarıda bilişim ile ilgili tanımlamada anlattığımız gibi bir temele konumlandırmak ve bir tanıma sığdırmak gerekirse burada karşımıza şöyle bir hizmet tanımı çıkacaktır;

Bilişim Danışmanlık Hizmetleri nedir?

Bilişimle ilgili- ilişkili tüzel ve gerçek tüm kişilerin bilgi işleme faaliyetleri sırasında, öncesi ve sonrasında gereksinim duydukları tüm destek, bilgi üretme ve danışmanlık vb hizmetlerinin tümünü kapsayan genel bir hizmet türüdür.

bilisim_danismanlik

Yukarıda tanımlarını yapmaya çalıştığımız bilişim ve bilişim danışmanlık hizmetleri ile ilgili Xen Bilişim olarak biz kurum ve kuruluşlara nasıl ve ne şekilde hizmet veriyoruz, dilerseniz şimdi bu konuya değinelim.

Bilişim danışmanlık hizmetleri deyince akla ilk gelen; anlaşmalı servis ve destek hizmetleri ya da artık klasikleşmiş adıyla bilgisayar bakım anlaşması olacaktır. Bilgisayar bakım anlaşması temel anlamda bilişim danışmanlık hizmetlerinin yapı taşları arasındadır.

Öyle ki müşteri ile ilgili kurulan ilk süreli ve profesyonel ilişki bir bilişim firması açısından bu anlaşma/sözleşme ile başlar. Alacağı temel hizmet, destek faaliyetlerinin tümü bu başlık altında bir sözleşme ile belirtilmiş ve teminat altına alınmıştır.

Bilgisayar bakım anlaşması ile beraber Müşterilerimiz XEN BİLİŞİM olarak bizden; bilgisayar teknik destek, sunucu bakım ve yazılımsal destek, yedekleme ve veri güvenliği çözümleri (anti virüs, güvenlik duvarı uygulamaları), bulut bilişim uygulamaları, Microsoft Bulut Servis ve uygulamaları (Office 365 – Microsoft 365 – Azure) gibi pek çok alanda destek ve danışmanlık hizmeti alabilir.

Bilişim Danışmanlık Hizmetleri ile sağlanan hizmetler temelde müşteri ile bilişim hizmetleri arasında bir köprü vazifesi görmesi bakımından, doğrudan bazen de dolaylı olarak müşterinin işlerini dijitalleştirme, geliştirme ve teknoloji ile bütünleştirmesine olanak sağlamaktadır.

Bahsettiğimiz bu misyon ile tek başına kurum ve kuruluşların bilişim danışmanlık hizmetlerinden faydalanmasını lehte ve pozitif olarak kaçınılmaz kılmaktadır.

Xen BilişimKurumsal Çözümler

Xen Bilişim olarak biz bu alanda 360 derece hizmet vermeyi amaçlamakta, müşterilerimizin bilgisayarındaki sorunlardan yani bilişime dokunduğu ilk andan başlayıp dijital pazarlama, iş süreçlerinin dijitalleşmesi, veri analizi, iş analitiği, bulutta bilgi işlem, şirket verilerine saldırı ve tehdit önleme gibi birçok konuda müşterilerimizin işlerine gelecek, güvenlik ve verim katmaya devam ediyoruz.

Xen Bilişim

Bilişim danışmanlık hizmetleri, anlaşması servis-destek hizmetleri ve bilgisayar bakım anlaşması gibi taleplerinizin tümü için bizimle bugün iletişime geçebilir, ücretsiz keşif ve bilgi işlem analizi hizmetlerimizden faydalanabilir diğer tüm hizmetler için sunum, demo ve fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Xen Bilişimİşinize Gelecek KatarWeb Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.