Sunucu Yedekleme Çözümleri:

Sunucu Yedekleme Çözümleri deyince aklınıza gelen klasik çözümleri yani harici diske yedekleme, usb belleğe yedekleme, ortak bilgisayara vb güvenliği ve işlevselliği yetersiz işlemleri unutun. Bugün size çok daha güvenli, çok daha işlevsel ve profesyonel bir çözümden bahsedeceğim;

Microsoft Azure Backup;

Microsoft Azure yedekleme servisi ile maksimum bir saat içerisinde sizin için önemli bütün bilgilerinizi ister dosya tabanlı isterseniz sunucunuzun çalışan halini yani image tabanlı olarak yedeklemeniz mümkün. Bunun için öncelikle sistemi test etmek yahut bizden bir demo isteyebilirsiniz. İletişim sayfamızdan dilediğiniz zaman bize ulaşabilir, sunucu yedekleme çözümleri, yedekleme ve veri güvenliği ile ilgili bütün sorularınıza hızlıca cevap alabilirsiniz.

Sunucu Yedekleme Çözümleri

Çok kolay yedekleme

İşlemler için bu sayfadan hızlıca bir Azure deneme hesabı oluşturduktan sonra servisler kısmında Azure yedekleme servisi seçilir kurulum kısmı tamamlandıktan sonra yedekleme türü seçilir. Sonrasında bir benzersiz ve sadece iki gün geçerliliği olan kimlik doğrulama dosyası ile beraber yedekleme aracı sisteminize indirilir ve gerekli güncelleştirmeler yapıldıktan sonra servis başlatılır. Kimlik doğrulama dosyası ile yedekleme servisi ve Azure hesabınız arasında ilişkilendirme yapıldıktan sonra yedeklemeye hazır servisin kurulumu tamamlanır. Sıradaki işlem yedeklemenin ayarlanması, sıklığı ve kopya tutulma gün sayısının belirlenmesi şeklinde devam eder. Bu işlemlerde tamamlandıktan sonra artık belirlediğiniz aralıklarda sunucunuz otomatik olarak buluta yedeklenmeye başlar. Dünya üzerinde bulunan en güvenli veri merkezlerine sahip Microsoft güvencesi ile bütün bilgilerinizi dilediğiniz zaman yedeklemek işte bu kadar kolay…

Çok kolay geri yükleme

Artık başlı başına bir uzmanlık isteyen yedekleme yazılımlarına dünyalar kadar para verip yedeklediğiniz verileri geri yüklemek için on adet bt uzmanlığı sertifikasına ihtiyacınız yok 😊 yapmanız gereken tek şey yine yedekleme aracı üzerindeki geri yükle butonuna basıp birkaç küçük adımla (next, next 😊 ) dosyalarınıza altı saat boyunca ulaşabileceğiniz geçici bir ağ sürücüsü tanımlamasıyla dosyalarınıza erişmeniz mümkün.

xen bilisim

Üst Düzey Güvenlik

Sunucu Yedekleme Çözümlerinden bahsederken güvenlik adımına değinmemek olmaz. Azure yedekleme servisi ile artık crypto virüslerinden exploit tabanlı zararlı yazılımlardan, doğal felaketlerden, kullanıcı hatalarından, sunucu hatalarından, sunucu çökmelerinden korkmanıza gerek yok. Yukarıda anlatmaya çalıştığım gibi çok kısa bir operasyonla sunucularınızdaki verilerinizi dünyanın en korunaklı bulut depolama alanlarına yedekleyip veri güvenliği konusundaki bütün endişelerinizden kurtulabilirsiniz.Web Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.