Office 365 Planner ve Outlook Gruplar

Tanımlar

Office 365 Planner ve Outlook Gruplar; Office 365 ürün ve çözüm ailesinin; takım, departman ve ekipler için geliştirilen iki yeni uygulaması olup; yenilikçi ve kolay kullanım yapısına sahip, iş birliğini arttırmak, planlama ve süreç yönetimini daha etkili bir şekilde yönetmek için Microsoft tarafından Office 365 platformu için geliştirilmiştir. Peki bu uygulamalar işletmelere ne gibi faydalar sağlar, hangi alanlarda işleri kolaylaştırır? Bu ve buna benzeri soruları yazımızın devamında cevaplamaya çalışalım;

Office 365 Planner

İşletmenizde ekip halinde çalışan bütün departmanların işlerini takip etmesine imkan sağlayan, görev paylaşımları ve görev atamaları ile beraber iş başlangıç ve bitiş sürelerini tayin edebildikleri, atanan görevlere ilave yapılacaklar listesi ve iş aşamaları, dokuman ekleme gibi imkanlar sağlayan  ve bu haliyle işin her aşamasını ek bir iletişim aracına ihtiyaç duymadan takibini mümkün kılan yeni nesil office 365 iş birliği uygulaması Planner ile tanışın. Daha spesifik örneklerle açıklamak gerekirse; bir satış ile ilgili sipariş, tedarik, teslimat ve ödeme gibi müşterinizle olan her etkileşimi Office 365 Planner üzerinden ilgili kişilere atayacağınız görevler ile zaman, atanan kişi ve durum bazlı takip edebilir işin her aşamasını tek bir ekrandan izleyebilir, grafiksel olarak raporlayabilir, aynı proje yada işe ek görevler atayarak genişletebilir ve yönetebilirsiniz. Ek olarak mobil uygulamaları da yol haritasına eklenmiş durumda, yakında mağazalardan indirilebilecek durumda olacak.

Outlook Gruplar

Outlook Gruplar, klasik, on premise exchange yapılarındaki dağıtım listelerinin gelişmiş versiyonu olarak tanımlanabilir. Gelişmiş özelliklerinin başında tüm üyelerin kullanabildiği tek başına bir grup posta kutusu, ortak dosya paylaşımları için grup üyelerine özel onedrive business bağlantısı, grup üyelerinin tümünün hem kendi takviminden hem gruplar görünümünden ulaşabildiği ortak takvim uygulaması, yine gruba özel onenote uygulaması ve 3. parti yazılımlarla entegrasyon için bağlayıcılar sekmesi gibi özellikleri ile bildiğimiz dağıtım listeleri uygulaması tam bir birlikte iş yapma aracına dönüşmüş durumda kullanıma sunulmuştur. Ayrıca makalemizin başlığında belirtiğimiz üzere outlook gruplar office 365 planner ile tam bir uyum ile çalışmaktadır. Şöyle ki planner üzerinden atanan her görev, bitirilen yada güncellenen her göreve ait bildirimler planner ile aynı isme sahip grup mail adresine de otomatik olarak ileti şeklinde yönlendirilmektedir. Bunun yanısıra mobil uygulaması ile tam bir anlık mesajlaşma ve paylaşım deneyimi sunmakta olan Outlook Gruplar ios ve android uygulama marketlerinden indirilebilir durumdadır.

Office 365 Planner ve Outlook Groups ile ilgili tüm sorularınız, demo talepleriniz ve kullanımı ile ilgili eğitim talepleriniz için bizi dilediğiniz zamana 0850 259 59 49 nolu telefonumuzda arayabilir yahut iletişim sayfamızı ziyaret ederek bilgilerinizi bıraktığınızda sizleri en kısa zamanda arayıp sorunların çözümünde size desteğimizi sunabiliriz.Web Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.
%d blogcu bunu beğendi: