Microsoft Teams – Eğlenceli Bir Ekip Uygulaması

Microsoft Teams

Microsoft Teams; Microsoft’un chat tabanlı olarak geliştirdiği ve projeler üzerinde birlikte çalışmayı mümkün ve eğlenceli kılan bir uygulama olarak tanımlanabilir. Ek olarak Microsoft Teams piyasadaki benzer girişimlerin aksine tek başına değil Office 365 ailesi ile entegre çalışma imkanı sunuyor. Özetle Microsoft; Office 365 içinde haber akışı ve Sharepoint ile hazırlanabilen ekip sitelerinden başlayarak, Outlook Groups ve Planner ile büyüttüğü birlikte çalışma uygulama ailesini Teams ile taçlandırıyor. Yanında onenote, skype for business ve onedrive for business ile beraber tabii.

Microsoft Teams diğer Office 365 yan uygulamalarına nazaran kullanıma çok hızlı sunuldu diyebiliriz. Tanıtımının yapılmasıyla beraber hem web, hem masaüstü hem de mobil uygulamaları hazır bir şekilde kullanıma sunuldu. Bütün uygulamalara gerek Office 365 portal üzerinden gerekse ilgili işletim sistemlerinin online mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Bu uygulamaya ısınmak ve bir an önce kullanmaya başlamak için iyi bir sebep olabilir çünkü anahtar teslim bir uygulamadan bahsediyoruz.

Uygulama özelliklerine özet bir giriş yapacak olursak her şeyden önce bütün versiyonları çok kullanışlı ve kullanımı kolay bir arayüze sahip. Anlık mesajlar, sohbet imkanları, Skype Kurumsal, OneNote, Onedrive for Business ile birlikte çalışabiliyor. Bunlara ek olarak tıpkı Outlook Groups ve Planner’da olduğu gibi 3. parti uygulamar ile entegrasyon mümkün.Özellikle Slack kullanıcıları için cazibesi yüksek bir ürün olarak piyasaya çıkan Microsoft Teams ile Office 365 mobilite ve birlikte iş yapma araçlarına bir yenisi eklendi. Bu alanda doğru alanlarda doğru uygulamalar ilkesi bir kez daha Microsoft’ta ki gücünü ispatlamış oldu.

Kurulum ve kullanım için her şeyden bir office 365 abonesi olmanız gerekmekte. Bu office 365 nedir, nasıl kullanılır gibi sorularınız için size şöyle alalım. Eğer hali hazırda bir Office 365 aboneliğiniz var ise birkaç kısa adımdan sonra Teams’i kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Bu adımlardan sonra ister Office 365 portaldan isterseniz de bu adresten uygulamaya erişebilirsiniz. Bu aşamada takıldığınız bir yer, sormak istediğiniz bir soru olursa bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.Web Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.
%d blogcu bunu beğendi: