Veri Güvenliği ÇözümleriYedekleme, Geri Yükleme ve Güvenlik Çözümleri

“Veri yeni para birimi”

Satya Nadella

Microsoft CEO

 

Veri güvenliği basit bir konu değildir. Hele hele amatörlere teslim edilecek bir iş asla değildir.Gelişen teknoloji, değişen güvenlik riskleri ve her gün hayatımıza giren milyonlarca zararlı yazılım ile mücadele etmek, bu mücadele esnasında veri güvenliği sağlayabilmek sanıldığının aksine çok meşakkatli bir iştir. Etkin bir donanım, yazılım ve iş tecrübesi, açık kapıların tümünü kapatabilecek bir risk izleme ve kontrol birimi yönetmek, mevcut bütün güvenlik risklerin değerlendirilip farklı her koşul için etkili tedbirler almak son derece önemli ve de elzemdir.

Söz konusu şirket datalarınız ki bunlar ticari, finansal, üretimle ilgili yada buna benzer bilgiler olabilir; düzenli olarak yedeklenip alınan yedeklerin sağlamlığı kontrol edilmediğinde, olası bir felaket durumunda ki bunlar; zararlı yazılımlar, virüsler, fidye yazılımları, su ve sel baskınları, yangın gibi yada benzeri durumlar olabilir; bir veri kurtarma senaryosu üzerinde geri yüklemeler yapılmadığında, fiziksel ya da sanal bir güvenlik duvarı ile internet üzerinden gelebilecek bütün saldırılar, virüs sızıntıları kontrol edilip engellenmediğinde genelde bu bahsettiğimiz data (veri) sizin olmaktan çıkıp her art niyetli sistem yada bireyin erişimine açık hale gelebilen bir dataya dönüşmektedir. Bu ve buna benzer durumlardan kaçınıp veri güvenliği için yapılması gereken tüm işlemler için bizlerden destek, ve danışmalık alabilir, konu ile ilgili ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz veri güvenliği konularının dışında ek olarak yasalarımızın zorunlu hale getirdiği (bkz:5651 nolu yasa) “internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun” isimli kanun ile beraber artık her işletme kendi bünyesindeki kullanıcılarına kullandırdığı internete ait kayıtları, kullanıcı, ip adresi ve diğer ek tanımlama bilgileri ile yine kendi bünyesinde dijital olarak imzalanmış bir şekilde tutmakla yükümlüdür. Bu kayıtların tutulması, gerekli sistemin kurulması ve yönetilmesi ile ilgili tüm talepleriniz için bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bilişim ile ilgili her konuda bize danışabilirsiniz.

İtano Gümrük Müşavirliği olarak 2014 yılı itibariyle destek ve danışmanlık hizmetleri aldığımız Xen Bilişim şirketi, sanallaştırma, bulut bilişim ve office 365, veri yedekleme ve geri yükleme hizmetleri, bilişim danışmanlığı konularında profesyonel destek vermektedir.

Mustafa ZEREY
Genel Müdür, İtano Gümrük Müşavirliği

Bilgi işlem, sanallaştırma, office 365 uygulamaları, bilişim danışmanlığı, veri güvenliği ve yasal sorumluluklarımızla ilgili olarak bilgi işlem departmanımızın son 5 yılını yöneten Xen Bilişim ekibi ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Barış DOĞAN
Genel Müdür, Tekoto Otomotiv Tic. Ltd.Şti.

Daha güvenli bir bilgi işlem mümkün. Bizi bugün arayın.