Kusursuz bir bilgi işlem mümkün mü?

Kusursuz bir bilgi işlem mümkün mü?

Henüz kurumsallaşmış yada yeni yeni kurumsal bir kimlik kazanma evresindeki KOBİ diye adlandırdığımız büyümekte olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir bakım anlaşması yapmadıklarında bilgi teknolojileri yönetiminde yaptıkları başlıca yanlışları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.
1. Bilgi işlem kadrosu bulundurmamak
2. Bilgi işlem ile ilgili tüm konularda patron, patron arkadaşı yada akrabası yahut başka bir konumda görevlendirilmiş bir personelden bu tip yarı amatör destek almak
3. Bilgi işlem yönetimi için gerekli kıstasların büyük bir çoğunluğunun yetersiz insan kaynağı sebebi ile faaliyete sokulamaması.
4. İşletme de bir bilgi işlemci olmasına rağmen bilişim alanındaki tecrübesinin yetersiz olması
5. Aslında çok daha düşük yönetim maliyetleri ile bilgi işlem yönetilebilecekken bu tip yöntemlerle maliyetlerin daha yüksek olması.

Durum bu şekilde kotarılmaya çalışılınca zaman içerisinde bilgi işlemin tümünün riske edildiği durumlar ile karşılaşmak ta olasıdır.

Bu gibi durumların tümü ile başa çıkmak, alınacak tedbirleri önceden alabilmek ve kusursuza yakın bir bilgi işlem yönetimi elbette mümkün. Yapılması gereken doğru bir ekip ve doğru bir bilişim şirketi ile gerekli alt yapının oluşturulması için sözleşmeli olarak bir iş ortaklığı ( bilgisayar bakım anlaşması) yapmak ve bunu uzun vadede şirket menfaatine değerlendirmek olacaktır.

Peki "bakım anlaşması" bir işletmeye ne fayda sağlar?

 • Personel maliyetlerini düşürür/ortadan kaldırır.
  Firma ölçeğine göre bir bilişim firmasıyla yapacağınız bakım anlaşması bilgi işlem yönetiminin tümünü dışarıya vereceğinizde ötürü personel maliyetlerine doğrudan etki eder.
 • Vergi Avantajı Sağlar
  İçeriden yönettiğiniz bir bilgi işlem departmanının aksine aylık olarak size kesilen her bilgisayar bakım anlaşması faturasını giderlerinize işleyebilir vergi ödemelerinde şirketinize ek destek yaratır.
 • Danışmanlık ücretsiz
  Bilgisayar bakım anlaşması ile beraber ücretsiz bilişim danışmanlığı alma hakkında sahip olursunuz. Bu hizmetle beraber  işletmenize her zaman en güncel teknolojiyi  sahiplendirme noktasında hep bir adım önde olursunuz.
 • Yetkin, Profesyonel Kadro.
  Birçok marka ve teknoloji şirketi tarafından eğitimler ve sertifikasyon sınavlarından geçmiş yetişmiş bt personeline yapacağınız bir bakım anlaşması ile karşılaştığınız her sorunda destek ve danışmalık alma hakkına sahip olursunuz.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Anlaşmalı servis, destek ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanmak için bizi bugün arayın.

Bakım anlaşması güven anlaşmasıdır. Bizi Bugün arayın.

Web Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.
%d blogcu bunu beğendi: