İşletmeler İçin Yeni Nesil Çözümler – WOC ERP

İşletmeler İçin Yeni Nesil Çözümler

Geçtiğimiz 20 yılda işlerini teknoloji ile büyütmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler iş geliştirme yatırımı yaparken seçici oldukları tek ve belki de en önemli nokta ellerinde bulunan verinin yönetimi ile ilgili aldıkları kararlardır. Bunun mutlaka ki en büyük sebebi sahip oldukları verinin güvenliği ve denetimi idi. Bu talep ve ihtiyaçlar ile birlikte dünyada olduğu gibi ülkemizde de işletme yazılım, uygulama ve otomasyonları kendi sektörünü yarattı, büyüdü ve dünyaya açıldı. İşte bu “ticari yazılımlar” genel adıyla sektörleşen marka, yazılım ve çözüm geliştiren firmalar; müşteri ihtiyaçlarına çözüm sunmakta, mevcut operasyonu yönetebilmek için ürün ve modüller oluşturmakta ve bu döngüye günümüze kadar devam etmektedirler.

Yine “ticari yazılımlar” sektöründeki bu öncü firmaların atladıkları, birkaç konu hariç (sadece ülkemizde de değil dünya da birçok ülkede) günümüze hatta birkaç yıl önceye kadar çok da güzel idare edebilmişlerdi. Atladıkları konulara gelince her şeyden önce müşteri tarafı için uygun bir maliyet hedefleri maalesef olmadı. Bir diğeri hep dağınık bir yapıda entegrasyonlar ve ara çözümler ile ilerlediler. Paket çözüm olarak bilinseler bile “hepsi içinde” bir yapıdan bahsedemediler. Dahası muhasebe-finans ağırlıklı çözümler üreten söz konusu marka ve yazılım firmaları CRM, ERP, MRP, B2B, B2C gibi bir işletme için son derece önemli olan alanlara hep küçük bir temasla geçiştirmekle yetindiler. Son olarak donanım, güvenlik ve yedekleme yatırımını ortadan kaldıracak bir yapıya geçiş yani bulut tabanlı bir çözüme geçiş için çok geç kaldılar.

Durum böyle olunca, piyasa gerçekleri bu “ticari yazılımlar” ligine yeni oyuncular çıkardı. Bunlar ellerinde piyasada hali hazırda bulunan bütün “nasıl yapılır” bilgisine sahip işe daha çok yenilikçi yaklaşan ve piyasaya yıllarca hükmeden diğer firmalara göre daha çok müşteri odaklı çözüm üretebilmeyi başarmış yeni nesil marka ve çözümlerdi. İşte bugün sizlere bunlardan birisinden bahsetmeye çalışacağım. WOC ERP Bulut Tabanlı İşletme Çözümleri ailesiyle.

Xen_Kurumsal_Kaynak_Yonetimi

WOC ERP WEB TABANLI İŞLETME UYGULAMALARI

Her şeyden önce yüzde yüz yerli sermaye ve geliştiriciler ile kurulmuş bir TÜRK markası. Dolayısı ile sizi anlayan KOBİ’yi bilen bir ekibin inşa ettiği çözümden bahsediyoruz. İçerisinde bir işletmenin ihtiyacı olan tüm modülleri çekirdek bazlı barındıran ve özelleştirme anlamında kırmızı bir çizgisi olmayan esnek bir yapıya sahip. CRM, MRP, İK, muhasebe, finans, dijital dönüşüm uygulamaları, depo, lojistik gibi bir ERP çözümünün hemen hemen her parçasında dilediğiniz gibi özelleştirme yapılabilecek bir yapıyla müşterilere sunuluyor. Gerçek bir bulut uygulaması yani bir fiziksel sunucu üzerinde bellek ve işlemciler ile desteklenen yarım yamalak bir sanal yapı-bulut karışımından bahsetmiyorum. Microsoft Azure üzerinde performanslı ve de ekonomik bulut servisleri üzerinde barındırılıyor.

Tümüyle web tabanlı erp çözümleri arasında yapısının gerçek bulut olması ile bir adım öne çıkan WOC ERP web tabanlı işletme uygulamaları ayrıca mobil platformlarda kendi özel uygulamaları ile sınırsız bir özgürlük vadediyor. Düşünsenize bir kahve içmek için ofisten dışarı çıktınız iş uygulamalarınızın tümü cebinizde.

Dilediğiniz yerden, dilediğiniz cihazdan tüm uygulamalarınıza erişebilir, isterseniz veri girişi yapabilir, isterseniz MİCROSOFT POWER BI iş zekâsı uygulaması ile tümleşik çalışan raporlama modülü üzerinden işletmenizin nakit akışından, giderlerine, satış rakamlarına kadar birçok bilgiye küçücük bir cep telefonundan erişebilirsiniz. Microsoft deyince iş tabii POWER BI ile bitmiyor, OFFCİE 365 uygulamalarının tümüyle entegre çalışabiliyor, veri okuyup veri yazabiliyor bu platforma. Planner ile göre yönetimi yapabilir, Exchange entegrasyonu ile müşterilerinizle iletişimi kesintisiz sağlayabilirsiniz. Otomatik bildirimler, formlar oluşturabilir bunları müşterileriniz yahut iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
Gelişmiş çözüm parçaları yetkilendirmesi ile hangi kullanıcının neyi yapıp neyi yapamayacağına ya da uygulamanın hangi parçalarına erişip hangi parçalarına erişemeyeceğine kolaylıkla kara verebilir ve bunların tümünü sistem üzerinden yönetebiliyorsunuz.

İşletmeler için yeni nesil çözümler başlıklı bu yazının girişinde geleneksel ticari otomasyonlardan bahsederken ekonomi ve maliyet kısmına atıfta bulunmuştum. Şimdi bu konuyla ilgili bir kıyaslama yapmak gerekirse; (ki şu yazımda da bahsetmiştim web tabanlı bir erp ile on premise bir erp uygulamasının arasındaki farklarda) WOC ERP Web tabanlı işletme uygulamaları ile bunları dert etmenize gerek kalmıyor. Çünkü her şeyden önce bir donanım yatırımı yapmanıza gerek kalmıyor. Yapı tümüyle bulutta ve bulut servisleri ile destekli bir şekilde çalışıyor. Yedekleme ve güvenlik yatırımına ihtiyaç yok çünkü dünya üzerindeki en güvenli veri merkezlerinde barındırılıyor. Yönetim yatırımına gerek yok çünkü bir Office uygulamasından daha kolay bir şekilde kullanabilir hızlıca adapte olabilirsiniz.

Şimdi gelelim en can alıcı özelliğine bir web tabanlı erp uygulamasının fiyatı nedir? Diye sorulduğunda burada WOC ERP bulut tabanlı işletme uygulamalarının rakip çözümlere karşı maliyet açısından yarattığı avantajları şöyle sıralayabiliriz. Satın alma maliyetleri tamamıyla TL olarak veriliyor her şeyden önce, haliyle kurdan vs’den etkilenmeden ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. Fiyatlandırma kısmı tümüyle proje bazlı olarak yapılandırılmış. Kullanıcı bağımsız bir yapı kurulu yani siz standart bir çözümü aldığınızda 130 kullanıcıya kadar kullanıcı size ücretsiz olarak veriliyor. Bu da maliyetleri ciddi oranda azaltıyor. KOSGEB, KALKINMA AJANSLARI ve TÜBİTAK gibi kurumların çoğu ile devam eden ilişkiler sayesinde ilk etapta ödenen rakamlarda teşvik ve destekler ile kısa ve orta vadede sübvanse edilebiliyor. Bakım destek ve güncelleme maliyetleri rakiplerine kıyasla neredeyse yok diyebiliriz.

Woc_Web_tabanli_erp

Sonuç olarak yukarıda one-premise /exe ticari yazılımların gelişimi, mevcut durumu ve piyasa analizleri ile başladığımız sonrasında bulut/web tabanlı erp yazılımlarından WOC ERP’nin avantajları ile devam ettiğimiz yazımızı sonunda şöyle bir öneri ile bitirmek doğru olur diye düşünüyorum. Büyümekte olan işletmelerin ileride daha sağlam temelli ve güçlü bir yapıya dönüşmesi için olmazsa olmazların başında sahip olunan verinin yönetimi ve bu verinin her fırsatta ticari bir değere dönüşmesini sağlamak için gerekli araçlara sahip olmaktır. Bu araçlar bir işletmenin kurumsal hafızasını oluşturan temel işletme uygulamalarından başkası değildir. İşte WOC ERP web/bulut tabanlı işletme uygulamaları güçlü bir kurumsal yapıya sahip olmak isteyen yapılar için bu ihtiyaçların tümüne cevap verebilecek yapıya sahip çözümlerdendir.

xen_bilisim_isinize_gelecek_katar

Xen Bilişim olarak işinize gelecek katmayı hedefliyor bu doğrultuda kurumunuzun ticari otomasyon, erp, crm, muhasebe, ik, bordro, üretim uygulamaları vb ihtiyaçları ile ilgili tüm talepleriniz için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

Xen Bilişimİşinize Gelecek Katar%d blogcu bunu beğendi: