Bilgisayar Bakım Anlaşması Fiyatları

Bilgisayar Bakım Anlaşması Fiyatları;

Bilgisayar bakım anlaşması fiyatları ile ilgili talepleriniz, bakım anlaşmasının genel özellikleri hakkında detaylı bilgiler, kapsam, danışmanlık hizmetlerinin içeriği gibi temel talepleriniz için size aşağıda yazının devamı ile beraber bilgiler vermeye çalışacağım.

Öncelikle daha önce çözümler sayfasında bahsettiğimiz üzere biraz daha detaylandırarak anlatmak gerekirse Bilgisayar bakım anlaşması nedir? ne değildir? gibi sorularla bir tanım yapmaya çalışalım. Bilgisayar bakım anlaşması; küçük ve orta ölçekli işletmelerin yani kendi bünyelerinde yetkin ve yeterli bir bilgi işlem kadrosu bulunmayan yada kısıtlı ölçülerde bilgi işlem departmanlarını ayakta tutmaya çalışan kurumların; bilgi işlem, bilgi teknolojilerine erişim ve a’dan z’ye bilişimin her alanında karşılaştıkları sorunlara, ihtiyaç ve modernizasyon konularında duydukları gereksinimlere kurumsal olarak cevap verebilen bilişim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren ve ağırlıklı olarak destek ve danışmanlık hizmetleri veren bir bilişim şirketi ile yıllık yada daha uzun dönemli olarak yapılan sözleşmeli hizmetlerin tümüne verilen genel isimdir. Bu noktadan hareketle bilgisayar bakım anlaşmasının fiyatları da bu tanım ile belirtilen sınırlar içerisinde şekillenmektedir.Burada birincil etken olarak sayabileceğimiz konular; kurumdaki kullanıcı sayısı, bilgi işlem alt yapısının durumu ve bilişim alanında yapılabilecek güncelleme ve modernizasyonlara gösterilecek uyum süreci başta gelecektir.

Peki bilgisayar bakım anlaşması ne değildir? Bu sorunun cevabı için hizmetin alındığı BT şirketinin verdiği hizmetin kalitesini ölçümlemek sanırım en doğru yol olur. Bilgisayar bakım anlaşması hizmeti aldığınız BT şirketi işletmeyi bilişim ile ilgili her alanda asiste etmek zorundadır. Sadece işin yürüyen yada yürümek zorunda olan kısmı ile ilgilenildiğinde verilen hizmet sözleşmeli bir hizmetten çok anlaşmalı bir teknik servis hizmetine döner ve bu model ne işletmeye ne de BT şirketine hiç bir katkı yahut ilerleme sağlayamaz. Burada kritik öneme sahip olan kısım; verilen servis ve destek hizmetlerinin danışmanlık hizmetleri ile taçlandırılması olup bu hizmet üçgeni işletmeyi sürekli olarak ileriye taşıyacak büyümesine ön ayak olacaktır.

Bakım anlaşması fiyatlarını belirleyen unsurlar temel olarak hizmeti talep eden işletmenin kaynakları ile doğrudan ilgili bile olsa bu ihtiyaçlara cevap verecek olan BT şirketinin yeterliliği de son derece önemli olan bir diğer konudur. Şöyle basit bir örnek ile açıklamak gerekirse; siz son model bir spor araba aldığınızda lastik değişimi için bile olsa arabanızı işinin ehli olan, yetkinliği ve yeterliliği olan bir servise götürmek istersiniz. Dolayısı ile hiç bir işletme bilgi işlem gibi önemli bir konuda iş süreçlerini deneyimsiz ve yetkinliği tartışılır bir kişi yada şirket vari oluşumlara emanet etmek istemez. Kurum bilgi işlem süreçleri  ne kadar kolay yada zor olursa olsun bu süreçleri bilişim ile yönetecek olan BT şirketinin her durumda yeterli personel ve kaynaklara sahip olması şarttır.Bu nedenlerden ötürü bilgisayar bakım anlaşması fiyatlarını belirleyen unsurlar hem servis sağlayıcının niteliği hem de o hizmete talip olan işletmenin kaynakları ile doğru orantılı olarak şekillenmektedir.

Sonuç olarak işletmeniz hangi sektör yada alanda faaliyet gösterirse göstersin bilgi işlem süreçlerinizi yönetirken, işletmenizin bilişim alanındaki yenilenme ve modernizasyonu konularında ihtiyaç duyduğunuz her alanda gerek yerinde ücretsiz keşif hizmetleri ile gerekse tanışma toplantıları aracılığıyla şirketimizden dilediğiniz zaman iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden bizlere ulaşabilir bakım anlaşması ile ilgili kafanızdaki tüm sorulara; birinci ağızdan, kurumsal bir muhataptan cevaplar alabilirsiniz.Web Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.
%d blogcu bunu beğendi: