Bilgisayar Bakım Anlaşması Nedir?

Bilgisayar bakım anlaşmaları bir firma sahibi olarak ya da bir çalışan olarak firmanızda işlerinizi yürütürken belki de bir çok kez işletmenizdeki bilgisayar ve bilgisayarınıza bağlı olarak çalışan cihazlarda problem yaşamışsınızdır. Kısa vadede teknik servis ile ya da profesyonel olmayan kimseler ile çözmeye çalıştığınız bu problemler uzun vadede kalıcı olmadığı gibi yeni sorunlara da mahal verecek şekilde göz ardı edilmiş olabilir. Bu noktada firmanız için uzman ve deneyimli bir kadrodan oluşan bir bilişim firması ile yapacağınız bilgisayar bakım anlaşmaları sizlere birçok noktada fayda sağlayacaktır. Bilgisayar bakım anlaşmasının ne olduğundan bahsetmek gerekirse işletmelerinizdeki bilgisayar ve bilişim ürünleri ile yaşadığınız her türlü hata ve arızalara çözüm sağlayan, cihazlarınıza ve sisteminize periyodik bakımlar yapan her türlü yedekleme ve güvenlik sorunlarınıza çözüm ortağı olan, sizlere tüm bu konularda destek olup danışmanlık hizmeti sağlayan genelde 1 yıllık olan sözleşmelerdir.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasının Avantajları Nelerdir?

Doğru bir şirket ile bilgisayar bakım anlaşması yapmak işletmenize pek çok avantaj sağlar. Bunlardan kısaca söz edelim. İlk olarak bir hata ya da arıza ile karşılaştığınızda birilerinin size yardımcı olması için araştırma yaparken zaman ve iş gücü kaybınız ve buna bağlı olarak maddi kayıplarınız olur. Ancak bilgisayar bakım anlaşmaları yaptığınız firma için sizler öncelikli olduğunuzdan dolayı sorunlarınız kısa sürede çözüme kavuşur ve uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca bir kişi ile muhatap olmak yerine bir kurum ile muhatap olduğunuzdan dolayı sorunlarınız daha profesyonelce ve ivedilikle çözüldüğü gibi danıştığınız konularda da donanımlı kimselerden doğru cevaplar alırsınız. Yaptığınız anlaşma neticesinde ödemeleriniz için sizlere kesilen faturaları kurumlar vergisinden düşebilirsiniz bu da sizin için tasarruf demektir. Diğer yandan yaptığınız anlaşma doğrultusunda firma sizleri dönemsel olarak bilgi işlem ile alakalı değişim, gelişim ve varsa maliyetlerden haberdar eder. Bu raporlama sayesinde bilgi işlem konusundaki harcamalarınızı kontrol edebilir ve elde ettiğiniz verim ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firmanızda çalışan bir bilgi işlem personeli olsa dahi bizler bu konuda 10 yılı aşkın süredir hizmet veren bir firma olarak karşılaştığımız problemlerin çeşitliliğinden ve sektördeki gelişmeleri yakın takipte oluşumuzdan dolayı alacağınız hizmet çok daha kurumsal ve profesyonel olur.

Sizlere kurumsal bakım anlaşması çerçevesinde donanımsal destek, kullanıcı desteği, yedekleme, veri güvenliği, antivirüs ve lisanslama ile ilgili yasal sorumluluklar hakkında destek olmamızın yanı sıra sizleri yeni çıkan teknolojilerden, yazılımlardan, uygulamalardan, ürünlerden,  güvenlik açıklarından ve virüslerden de haberdar edip gerekli noktalarda eğitim almanızı sağlıyoruz.

Soru ve Cevaplarla Office 365'e Geçiş

Bilgisayar bakım anlaşması, kurumsal destek anlaşmaları, anlaşmalı danışmanlık hizmetleri hakkında daha fazla bilgi bilgisayar bakım anlaşması fiyat teklifleri gibi talepleriniz için bizimle bugün iletişime geçebilirsiniz.

Xen Bilişimİşinize Gelecek KatarWeb Sitemizde çerezleri kullanarak size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyoruz. Lütfen, çerezlerin kullanımını kabul ettiğinizi doğrulayın.